Drtiče a štěpkovače větví za traktor Junkkari

Drtiče a štěpkovače větví za traktor značky Junkkari se používají zejména k údržbě krajiny a životního prostředí. Umožňují zpracovávat objemné množství materiálu i o větších průměrech (větve, kmeny, ...) a jsou vhodné spíše pro lesníky, farmáře a správce pozemků než pro domácí kutily.

Štěpkovače za traktor Junkkari Oy se pyšní kvalitním technickým zpracováním, funkčností, snadnou manipulací a vysokou úrovní bezpečnosti. Junkarri Oy je finský dodavatel zemědělských a lesnických strojů, který navrhuje, prodává a vyrábí stroje pro setí, dopravu a lesnictví. Jednotlivé modely štěpkovačů větví za traktor se liší předpokládaným množstvím zpracovávaného materiálu, rychlostí zpracování a maximálním průměrem materiálu.

Co vás ohledně drtičů a štěpkovačů větví zajímá?


Parametry štěpkovačů za traktor

Do štěpkovačů větví za traktor Junkarri můžete díky jejich vysokému výkonu vkládat silné větve (i s jehličím) a kmeny stromů. Štěpkovače lze jednoduše připojit a odpojit ke traktoru. Stroje jsou poháněny hydraulikou traktoru nebo vývodovým hřídelem traktoru.

Materiál se do štěpkovačů vkládá pod úhlem na tzv. štěpkovací disk. Díky tomu se ostří dotýká materiálu vždy jako první. Tato vlastnost usnadňuje práci štěpkovače a zároveň šetří vynaloženou energii nutnou pro naštěpkování dřeviny. Materiál se vkládá buď samotíží a mechanickými vlastnostmi ostří, anebo hydraulickým vkládáním. Vkládací válce pak pracují při stejné rychlosti a usnadňují vkládání a zajišťují rovnoměrnou štěpku. Všechny štěpkovače také disponují masivními štěpkovacími disky, které garantují hladkou činnost při různém zatížení. Ostří můžete nastavit podle požadované velikosti štěpky.

Technické údaje štěpkovačů větví

Údaje se liší s každým strojem. Nabízíme štěpkovače s maximálním průměrem štěpkovaného materiálu 26, 25, 17 a 9 cm, s délkou štěpky od 2 mm do 18 mm a výkonem od 2 do 20 m3/hod. Podrobné technické údaje naleznete v detailech jednotlivých štěpkovačů. Doporučujeme promyslet si předpokládané zatížení štěpkovače a podle toho vybrat správný stroj - s výběrem Vám rádi poradíme (kontaktujte nás).

Např. štěpkovač Junkkari HJ 260 nabízí dvě pracovní rychlosti dle typu zpracovávaného materiálu. Vyšší rychlost se využívá pro štěpky ke kompostování, kdežto nižší rychlost je vhodná pro materiál o větším průměru.

Vývod štěpky

Štěpkovací disky jsou obvykle vybaveny vynášecími lopatkami, které usnadňují rozhození štěpky do volného prostoru nebo do jakéhokoliv kontejneru. Koncovka vynášecího komínu může být nasměrována různými směry a stejně tak celý komín, který je otočný. Tím docílíme toho, aby štěpka směřovala tam, kam potřebujeme.

Příslušenství štěpkovačů za traktor

  • přídavný soubor nožů
  • prodloužení komínu
  • systém No-Stress (hlídání otáček štěpkovacího disku, brání přetížení systému)

O výrobci štěpkovačů větví Junkkari

Junkkari je svědomitý finský výrobce lesnické a zemědělské techniky, který už od 50. let 20. století dodává kvalitní stroje. Společnost je vlastníkem certifikátu ISO 9001 a ISO 14001.

Nezávazná poptávka