Štěpkovač Junkkari HJ 260

Obchodní zastoupení

Štěpkovač Junkkari HJ 260 nabízí dvě pracovní rychlosti v závislosti na typu zpracovávaného materiálu. Vyšší rychlost je využívána především pro produkci štěpky vhodné ke kompostování. Vyšší rychlost zároveň zlepšuje výfukový efekt a díky tomu je možné štěpkovat větve nebo jehličnatý materiál. Nižší rychlost je používána na štěpkování materiálu o větším průměru.

Vkládací válce mají speciální tvar, aby byly schopny vtahovat jakýkoliv štěpkovaný materiál. Rychlost vkládání může být regulována a tím je také regulována vlikost štěpky. V případě potřeby mohou být vkládací válce zastaveny.

Model HJ 260 G používá pro pohon vkládacích válců hydrauliku traktoru. Minimální požadavek je průtok 20 l/min a tlak 140 bar.

Model HJ 260 GT má vlastní hydraulický okruh a je poháněn od vývodového hřídele traktoru.

Štěpkovač je navržen tak, aby šel velice snadno připojit a odpojit od traktoru.

Systém No-Stress hlídá otáčky štěpkovacího disku a při jejich poklesu pod nastavenou hodnotu zastaví vkládání, aby nebyl systém přetěžován. Spodní hodnota otáček je nastavena pomocí tlačítka na štěpkovači nebo na dálkovém ovládání v závislosti na modelu.

Štěpkovače jsou vybaveny silným štěpkovacím diskem, který zajišťuje plynulý chod i při proměnlivém přísunu materiálu.

Štěpkovací disk je vybaven vynášecími lopatkami, které usnadňují rozhození štěpky do volného prostoru nebo do jakéhokoliv kontejneru. Koncovka vynášecího komínu může být nasměrována různými směry a stejně tak celý komín, který je otočný. Tím docílíme toho, aby štěpka směřovala tam kam potřebujeme.

Nezávazná poptávka