Mulčovače za traktor

Mulčovače za traktor využijete při údržbě rozlehlých travnatých ploch, a to bez nutnosti dále zpracovávat nebo uskladňovat posekanou trávu. Mulčovače likvidují přerostlé a nepravidelně sečené pozemky, zajišťují povrchovou úpravu sadů a travnatých ploch podél silnic a díky speciálnímu hydraulickému zařízení jsou vhodné také pro úpravu příkopů, svahů a jiných nerovností.

Vlastnosti našich mulčovačů za traktor

Mulčovače za traktor z naší nabídky jsou vyrobné z vysoce kvalitní oceli a jsou díky tomu odolné vůči nadměrnému užívání i v oblastech s náročným přístupem. Nabízíme mulčovací mechanismy, které můžete připojit k mnoha druhům traktorů i malotraktorů s širokým rozsahem výkonů (18-240 hp).

Jednotlivé mulčovače se liší velikostí sekací plochy, způsobem uchycení, výkonností a ovládáním. Nabízíme plošné i stranové (boční) mulčovače, velkoplošné mulčovače, příkopová mulčovací ramena i dálkově řízené mulčovače.

Vyberte si z naší nabídky mulčovačů:

Parametry mulčovačů za traktor

Mulčovače za traktor jsou schopny posekat veškerý porost o maximálním průměru 50 mm. Posekají tedy nejenom přerostlou trávu a plevel, ale například i bramborové natě nebo chmelový odpad.

Mulčovače můžete jednoduše zapojit a odpojit k přední či zadní části traktoru, který je pohání (pomocí hydrauliky nebo vývodové hřídele). Součástí mulčovačů jsou kvalitní nože a kladiva, které jsou kloubově uloženy, což je chrání při nárazu na překážku (hlína, kámen). Díky vysokému krouticímu momentu (až 1000 ot/min) je každé sekání velice rychlé a výkonné, přičemž zařízení dokáže i urovnávat případné povrchové nerovnosti pozemku.

Např. mulčovač Muthing MU-PRO seká patentovaným protiostřím  „Shark fin“ (žraločí ploutev), které zvyšuje kvalitu drcení bez potřeby zvýšení výkonu. Ostří jsou samozřejmě výměnná.

Technické údaje našich mulčovačů

Technické údaje se liší u každého mulčovače. V nabídce najdete mulčovače pro traktory s max. výkonem až 240 hp (MU – FARMER S). U plošných mulčovačů jsou v nabídce možnosti hydraulického nebo mechanického posuvu s různým dosahem až 12,10 m (FERRI – BSV 12). U hydraulicky ovládaných výkyvných strojů je možnost sklápět kraje mulčovačů až do rozsahu od 90°. Podrobné technické údaje naleznete v detailech jednotlivých mulčovačů. Doporučujeme promyslet si předpokládané zatížení mulčovače a podle toho vybírat. Rádi Vám poradíme (kontaktujte nás).

Přírodní hnojení díky mulčovačům

Mulčovače díky speciální technice posekají i vysokou trávu.  Následně porost rozemelou na malé kousíčky, které zpracují zpět do trávníku. Mulčovaná drť pak vytváří přírodní hnojivo, které udržuje vláhu a tím zlepšuje kvalitu porostu a přispívá k rekultivizaci pozemku.

Příslušenství mulčovačů  za traktor

K mulčovačům Ferri nabízíme následujicí příslušenství:

  • ořezávač
  • plotostřih
  • ofukování krajnic
  • vyhrnování příkopů

O výrobcích mulčovačů

Dodáváme mulčovače osvědčených značek McConnel, Ferri a Mulching Systems.

McConnel

Společnost McConnel vznikla v 30. letech 20. století. jako výrobce strojů na třídění a převoz jablek. Po 2. světové válce byl ve společnosti zkonstruován první křovinořez připevněný na traktor. Je stále k vidění v centru společnosti v městě Ludlow ve Velké Británii. Úspěch křovinořezu předurčil další směr vývoje. Následovaly první pokusy o "kloubové silové ruky" připevněné za traktor (1970), ze kterých se postupně vyvinuly mulčovače tak, jak je známe dnes. Společnost nyní vyrábí na 90 modelů mulčovačů a vyhrává s nimi četné agrosoutěže.

Ferri

Ferri je osvědčeným italským výrobcem hydraulicky ovládaných mulčovacích strojů za traktor, které dodává do celého světa. Nabízí stroje ve čtyřech konstrukčních řadách s možností širokého úhlu naklonění.

Mulching Systems

Strojní společnost z Německa, která dodává kvalitní mulčovače.

Nezávazná poptávka