Sklápěče Krampe pro stavební účely

Obchodní zastoupení

Nová dimenze dopravy zeminy a štěrku na stavbách Firma Krampe je jedním z největších německých a evropských výrobců traktorových návěsů na přepravu zeminy, štěrku a sutě. V této oblasti se v oblasti stavebnictví rozvíjí nový trend, nasazení výkonných traktorů s návěsy jako náhrada nákladních automobilů nebo velkých grejprů CAT a Volvo.

Ve spojení s traktory s plynulou změnou převodů (Massey Ferguson - DynaVT) jsou návěsy Krampe "dopravními expresy". Tato kombinace jezdí bez problémů v těžkém terénu na stavbě, může na silnici protože vůz i traktor mají značku. Spotřeba traktoru Massey Ferguson s plynulou převodovkou DynaVT se v tvrdém provozu pohybuje pod 15 l nafty/hod. Nákladní automobily mají problémy v těžkém terénu, jsou drahé, na druhou stranu tahače Volvo a Cat mají vysokou spotřebu, velký výkon, nemohou ale na silnici a pořízení takovéhoto vozu je finančně náročné.

Dva typy vozů a náprav Firma Krampe vyrábí širokou paletu vozů pro převoz zeminy. Základní typy mají označení S+K (Sand und Kies) a vozy řady HP. Vozy S+K mají zesílenou korbu s úzkým žebrováním. Základní použití je v komunální sféře. Pro použití v zemědělství je možno vozy vybavit nástavkami o výšce 1 m. Nápravy jsou dodávány jako kloubové výkyvné nebo hydraulicky odpružené. Vozy řady HP (Halfpipe) jsou určeny pro profesionální nasazení u stavebních firem nebo při službách na stavbách. Korba těchto vozů je specielně tvarovaná. Nejčastějším materiálem korby je Hardox ocel. Vůz má přední hydraulický válec, rychlospouštění korby, automatické mazání. U náprav je možno rovněž zvolit kloubové výkyvné nápravy nebo hydraulicky výkyvné nápravy. Nejčastějšími pneumatikami jsou Michelin XM. Zadní čelo se otevírá hydraulicky z kabiny. Tato řada se vyrábí v dvou a třínápravovém provedení.

Nezávazná poptávka