Traktorová sekačka ZD1211R 60/60R Zero Turn

Obchodní zastoupení

Dieslová traktorová sekačka ZD1211R 60/60R Zero Turn s výkonem 25 koní a úsporným třívalcovým kapalinou chlazeným motorem Kubota D1105 je profesionální, málo hlučná, ale přes to robustní a úsporná sekačka vhodná pro profesionální použití a vydrží zatížení nepřetržitého každodenního používání.

Díky širokým nízkoprofilovým pneumatikám snižuje na minimum poškození travního porostu a zajistí optimální stabilitu zejména ve svažitém terénu. Tyto užitné vlastnosti, prodloužení servisních intervalů a možnost jednoduché přístupu k motoru a sečení při údržbě jsou předpokladem spolehlivého a efektivního plnění nejnáročnějších požadavků profesionálních i privátních uživatelů.

Sekačky Kubota dosáhly dlouholetým vývojem a sbíráním zkušeností maximálního výkonu při snížení zátěže životního prostředí. Proto není model ZD1211 žádnou výjimkou, pokud jde o kvalitu sečení, obratnost a životnost stroje. Pracovní záběr 1 520 mm, tři nože a skelet sečení 140 mm dokáže kvalitně posekat i vzrostlou trávu na nerovném terénu.

Speciální přepážky na vnitřní straně skeletu udržují trávu v ideálním postavení pro následné sečení. Oba druhy sečení, boční i zadní výhoz jsou konstruovány i pro efektivní mulčování. Celá souprava na mulčování je v dodatečné výbavě.

Velký LCD displej, největší v této kategorii strojů, zajišťuje pro obsluhu za každých podmínek přehled a kontrolu funkce stroje. Uspořádání kontrolek a přístrojů hlídá a signalizuje zapnutí sečení, tlak oleje, teplotu chladící kapaliny, množství paliva a elektrický okruh. Přepnutím se zjistí počet Mth, otáčky motoru a dobu do pravidelné servisní kontroly. Nastavovací kolečko výšky řezu v dosahu levé ruky v kombinaci s nožním pedálem zdvihu skeletu sečení zajistí rychlou reakci. 6 pozic fixuje sečení ve výškách 25–125 mm.

Zadní pneumatiky s nízkým profilem podstatně zlepšují stabilitu a zajišťují lepší trakci na travnatém podloží. Široké pneumatiky chrání trávník před poškozením.

Ve spojení s hydrostatickou převodovkou Kubota HST dosahuje model ZD maximálního výkonu při práci. Bezřemenová konstrukce pohonu převodovky prodlužuje servisní intervaly a podstatně snižuje náklady.

Sedačka snižuje únava obsluhy. Nastavitelné područky, bederní opěrka a nové polstrování poskytuje vysokou úroveň komfortu. Sedačku můžete nastavit podélně a najít ideální pozici a zůstat produktivní po celý den.

Žací ústrojí ZD1211 má prodloužený servisní interval. Z tohoto důvodu je v podlaze servisní otvor pro snadnou kontrolu převodovky sečení. Velký úhel otevření krytu motoru umožňuje snadný přístup k filtrům, kontrole oleje v motoru a celkové údržbě.

Rutinní údržba nebo kontrola nožů u sečení je díky inovovanému zvedacímu systému velmi rychlá a snadná. Pouze

Technická specifikace

TypKubota D1105, vznětový, kapalinou chlazený 
Počet válců
Zdvihový objem1 123 cm3
Maximální výkon18,5 (24,8) kW (HP)
Jmenovité otáčky3 220 ot/min
Vzduchový filtrsuchý s papírovou vložkou a signalizací znečistění 
Objem palivové nádrže49 l
Typ převodovkyhydrostatická 
Výrobce převodovkyKubota 
Pohon stroje4×2 
Pohon motor–převodovkapřímý 
Parkovací brzdalamelová brzda v olejové lázni 
Řízeníruční ovládání dvěma pákami 
Maximální rychlost jízdy vpřed0–17,0 km/hod
Maximální rychlost jízdy vzad0–8,5 km/hod
Přední15×6,5–8 
Zadní26×12,0–16 
Celková délka2 260 mm
Celková šířka1 510 mm
Celková šířka vč. žacího ústrojí1 890 (verze 60)/1 604 (verze 60R) mm
Celková výška (ROPS/Cab)2 000 mm
Rozvor1 440 mm
Hmotnost stroje647 (verze 60)/640 (verze 60R) kg
Hmotnost vč. žacího ústrojí a sběrného koše790 kg
Sedačka řidičekomfortní s odpružením 
Intelipanelano 
Počítadlo Mthano 
Kontrola teploty chladicí kapalinyano 
Ukazatel stavu palivaano 
Držák na nápojeano 
ROPSano 
Umístění žacího ústrojímezinápravové s bočním výhozem 
Šířka záběru boční výhoz1 520 (pouze verze 60) mm
Šířka záběru zadní výhoz1 520 (pouze verze 60R) mm
Počet nožů3 ks
Spojka žacího ústrojívícelamelová v olejové lázni 
Pohon nožůšestihranný řemen 
Zdvih žacího ústrojíhydraulicky, nožní pedál 
Nastavení výšky sečenímechanicky-otočný systém 
Rozsah výšky sečení25–125 mm
Mulčovací sadaano 
Připojení vody na čistěníano 
Demontáž žacího ústrojí bez použití nářadíano 


Nezávazná poptávka