Traktorová sekačka GR2120III

Obchodní zastoupení

Unikátní profesionální traktorová sekačka GR2120III vybavená hydrostatickou převodovkou, náhodem sečení kardanem s 3 noži a záběrem 1,22 m je vhodným pomocníkem i na větší travní plochy. Úsporný třívalcový kapalinou chlazený motor Kubota o výkonu 21,2 HP a řízení Glide Steer s pohonem kardanovými hřídeli na 4 kola - sekačka 4x4.

Motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu. Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120III přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje bezproblémově. Podvozek sekačky zajišťuje pevnost. Jeho sečení není poháněno klínovým řemenem, ale kardanovým hřídelem. Pohon mezi noži zajišťuje hladký klínový řemen. Konstrukce sečení i přes použití 3 nožů zabraňuje možnosti „potkání" žacích nožů. Hydrostatický pohon zvyšuje komfort obsluhy. Ovládání pojezdu jedním pedálem. Velkou výhodou je hydrostatický posilovač řízení. Stálý pohon 4×4 umožňuje obsluze pracovat v obtížných kopcovitých podmínkách. Umožňuje sekačce GR2120III provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí.

 

Funkce systému:

  • Při jízdě vpřed vyniká GR2120III maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu.
  • Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem nad 30° vnitřní zadní kolo volně otáčí.
  • Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Standardní sekačka se šířkou 1 220 mm se třemi noži zaručuje rychlé a efektivní sekání trávníku. Výška sečení je nastavitelná mezi 25 a 102 mm pomocí aretačního kolečka. Skelet sečení a přechodový tunel mezi sekačkou a sběrným košem je osazen 2 čisticími klapkami, které umožňují odstranit zaseknutou trávu bez nutnosti sestoupení ze sekačky. Zdvih sečení zajišťuje hydraulická pístnice.

Standardní výbavou sekačky je sběrný koš s objemem 450 litrů. Vyprazdňování koše se provádí ze sedadla obsluhy. Lze dokoupit příslušenství sněhové radlice a zametací kartáč či deflektor.

Nezávazná poptávka