Nová řada traktorů MF 9S

Nová řada traktorů Massey Ferguson 9S

Massey Ferguson uvedl na trh novou řadu traktorů MF 9S, která zahrnuje celkem šest modelů s výkonem od 285 do 425 hp. Všechny se vyznačují inovativním designem Protec-U a přinášejí více výkonu, pohodlí, ovládání a automatizace.

Co byste o MF 9S měli vědět?

Nové modely MF 9S s velkým rámem jsou navržené tak, aby poskytovaly optimální přizpůsobivost, jsou standardně vybavené vyhlášenou převodovkou Dyna-VT a nabízejí řadu nových funkcí pro zvýšení produktivity a výkonu.

MF 9S je novou vlajkovou lodí pro přímou, spolehlivou a propojenou 'novou éru traktorů' společnosti Massey Ferguson,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný ředitel Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Naše cesta začala v červenci 2020 uvedením MF 8S. Tento revoluční traktor je výsledkem sedmi let intenzivního zákaznického výzkumu po celém světě a inspiroval vývoj řad MF 5S, MF 6S a MF 7S - navržených farmáři pro farmáře,“ vysvětluje.

"Vlajková loď řady traktorů, která jako první nese nové logo MF, staví na úspěchu svého vysoce uznávaného předchůdce," dodává Jérôme Aubrion, ředitel marketingu Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Kromě stabilního poskytování vynikajícího výkonu a spolehlivosti kombinují traktory MF 9S pokročilé uživatelské zkušenosti s inovativní technologií, aby tak vzniklo skutečně všestranné zařízení,“ říká.

„Všechny jsou vybaveny podle specifikace Massey Ferguson Exclusive, která poskytuje maximální pohodlí, produktivitu a konektivitu s MF Guide a MF Connect ve standardní verzi. S uvedením MF 9S na trh přicházejí další nové možnosti, včetně systémů MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM (řízení nářadí traktoru) a CTIS (centrální systém huštění pneumatik),“ uzavírá.

Nová řada traktorů Massey Ferguson 9S při technické prohlídceVýhody MF 9S

 • Široký výběr výkonných traktorů s velkým rámem ze šesti nových modelů nabízejících maximální výkon od 285 do 425 hp
 • Jedinečný design MF Protect-U zabraňuje vibracím a zároveň zlepšuje viditelnost a snižuje hladinu hluku v kabině na pouhých 69 dB(A).
 • Nejlepší výhled ve své třídě z nové, prostorné kabiny o objemu 3,4 m³ s prosklenou plochou 6,6 m², kterou udržuje čistou nový stěrač pokrývající 72 % plochy.
 • Vyšší komfort a menší únava řidiče díky nové úrovni automatizace včetně MF AutoTurn, AutoHeadland a TIM ISOBUS (řízení nářadí traktoru)
 • Schopnost snížit zhutnění a spotřebu paliva díky novému systému centrálního huštění pneumatik pro všechny modely, plus široký výběr kol a pneumatik o průměru až 2,18 m (VF 750/70R44)
 • Vyšší výkon a nižší provozní náklady díky hospodárnému 8,4litrovému šestiválcovému motoru AGCO Power s jedním turbodmychadlem a zjednodušenou regulací emisí Stage V bez potřeby ventilu EGR
 • Zvýšená účinnost díky snadno použitelné, osvědčené převodovce Dyna-VT s plynule proměnným převodem montované ve standardní verzi
 • Moderní, komplexní nářadí se snadno ovládá pomocí výkonné a účinné hydraulické soustavy s vysokým průtokem, se snímáním zatížení, která nabízí až 400 litrů/min při 1 850 1/min.
 • Větší stabilita a trakce díky rozvoru 3,1 m, který zachovává univerzálnost s poloměrem otáčení 5,75 m pro vynikající manévrovací schopnosti
 • Maximální provozní flexibilita od nízké hmotnosti 10 900 kg pro bezkonkurenční poměr výkonu k hmotnosti, kterou lze zvýšit na 18 500 kg pro maximální trakci
 • Vyšší bezpečnost a větší užitečné zatížení díky vynikající celkové hmotnosti vozidla (GVW) až 16 t při rychlosti 50 km/h a celkové hmotnosti kombinovaného vozidla (GCW) až 50 t (v závislosti na trhu)
 • MF By You, nová služba přizpůsobená továrně, umožňuje majitelům specifikovat doplňky, které pomohou zvýšit produktivitu, komfort, výkon a přizpůsobivost.

Technická specifikace:

ModelMF 9S.285MF 9S.310MF 9S.340MF 9S.370MF 9S.400MF 9S.425
Motor
               6válcový AGCO Power se zdvihovým objemem 8,4 l
Regulace emisí
Stage V s integrovaným systémem All-in-One – DOC / SC / SCR – bez EGR
Max. výkon
285 hp310 hp340 hp370 hp400 hp425 hp
Max. výkon s EPM
315 hp340 hp370 hp400 hp420 hp
Max. točivý moment při otáčkách 1 500 1/min bez EPM
1 250 Nm1 350 Nm1 450 Nm1 600 Nm1 650 Nm1 750 Nm
Max. točivý moment při otáčkách 1 500 1/min s EPM
1 400 Nm1 500 Nm1 600 Nm1 700 Nm1 750 Nm
Objem nádrže
                  Palivo: 660 litrů / AdBlue: 68 litrů
Převodovka
Dyna-VT – převodovka s plynule proměnným převodem
Specifikace
                                  Exclusive


MF 9S v detailech

Vysoký, všestranný výkon

Nová řada traktorů Massey Ferguson 9S při práci na poliŘada MF 9S nabízí výkon od 285 do 425 hp. Spolu s jedinečným designem Protect-U od Massey Ferguson jsou všechny modely vybaveny vylepšenou konstrukcí motoru a aktualizovanou převodovkou Dyna-VT pro zlepšení výkonnosti a produktivity.

Traktory jsou připraveny pro chytré zemědělství a jsou standardně dodávány s telemetrií MF Guide a MF Connect, zatímco komfort a ovládání jsou dále vylepšeny novými funkcemi MF AutoTurn, AutoHeadland a ISOBUS Tractor Implement Management (řízení nářadí traktoru).

Přímočarý výkon motoru Stage V

Výkon pro všechny modely MF 9S dodává osvědčený šestiválcový motor AGCO Power o zdvihovém objemu 8,4 litru. Řízení výkonu motoru (EPM) zvyšuje točivý moment až na 1 750 Nm a generuje až 30 koní navíc při rychlostech nad 15 km/h pro vývodový hřídel a hydraulické aplikace u všech modelů (kromě MF 9S.425).

Motor splňuje emisní předpisy Stage V s použitím zjednodušené verze renomovaného systému All-In-One, který již nepoužívá EGR ventil. Místo toho využívá nový, jednoduchý systém přeplňování turbodmychadlem s jediným vyspělým turbodmychadlem. Tyto aktualizace společně výrazně zvyšují spolehlivost a snižují náklady na údržbu. Tato koncepce, dokonale zabudovaná pod kabinou, v kombinaci s nízkou kapotou zajišťuje nejlepší výhled na pravou přední stranu ve své třídě.

V závislosti na konkrétních požadavcích trhu jsou k dispozici také motory splňující emisní předpisy Tier 3.

Pro zajištění dostatečné kapacity pro dlouhé pracovní dny bez nutnosti doplňování je o 10 % větší palivová nádrž o objemu 660 litrů a také nádrž na AdBlue o objemu 68 litrů. Motor je také navržen pro provoz na palivo HVO, aby byl zajištěn udržitelnější provoz.

Mimořádně tichá a komfortní kabina

Massey Ferguson 9S - interiér moderní kabinyJedinečná instalace motoru a kabiny Protect-U Massey Ferguson poskytuje bezkonkurenční výhled a komfort. Klíčem k úspěchu je 18 cm mezera, která izoluje zakrytovaný motor od kabiny.

Tím se snižuje hluk, teplo a vibrace uvnitř kabiny, která je s 69 dB(A) jednou z nejtišších na trhu. S objemem 3,4 m³ je to také jeden z nejprostornějších pracovních prostorů v tomto sektoru. V kombinaci se zúženou kapotou nabízí skloněné čelní sklo bezkonkurenční výhled a komfort.

Sedadlo Premium je vybaveno velkou pohodlnou loketní opěrou, která drží dotykovou obrazovku Datatronic 5 a joystick Multipad. Ty umožňují optimální ovládání a nastavení všech hlavních funkcí, včetně elektrických ventilů vnějšího okruhu.

Řidiči, kteří pracují dlouhé dny, zjistí, že kromě odvětrávaného boxu pod sedadlem spolujezdce je k dispozici také široká škála úložných přihrádek, držáků na nápoje a lahve, které jsou umístěny ve vhodných pozicích.

Výkonný systém vytápění a odmlžování se soustavou klimatizace udržuje komfortní teplotu se 14 průduchy, které si řidič může nastavit tak, aby nasměroval proud vzduchu.

Kromě specifikace Exclusive je další volitelný balíček Professional, který poskytuje připojení vzduchové hadice a elektrické napájení namontované v blízkosti schůdků spolu s přenosnou skříňkou na nářadí, hadicí, ofukovací pistolí a svítilnou.

Nedostižný výhled

Bezkonkurenční výhled do všech stran zajišťuje celková prosklená plocha 6,6 m². Čelní sklo, které se svažuje směrem dopředu, v kombinaci s velkou převislou střechou omezuje odlesky od slunce a pomáhá udržovat kabinu chladnější. Obrazovka je udržována v čistotě díky širokému pohybu velkého paralelogramového stěrače, který pokrývá téměř tři čtvrtiny plochy (72 %), zatímco další stírá boční okno.

Spolu se standardní zadní kamerou lze přidat další tři, které poskytují celkový výhled na nářadí a také na vozovku před sebou a za sebou.

Nová, pokročilá konfigurace 360° LED osvětlení promění noc v den s celkem 23 pracovními světly kromě dálkových světel LED a zvláštních výstražných světel (majáčků), která jsou součástí tohoto balení.

Traktor Massey Ferguson 9S - interiér moderní kabiny, technické zázemí


Dotykové ovládání

Optimální a intuitivní ovládání zajišťuje standardní dotyková obrazovka Datatronic 5 a volitelná rozšířená obrazovka Fieldstar 5. Nová, snadno čitelná digitální přístrojová deska MF vDisplay, která je namontována na sloupku kabiny, zobrazuje všechny informace o traktoru  a umožňuje snadné přizpůsobení a změnu nastavení pomocí otočného ovladače na volantu.

Automatizace usnadňuje práci

Traktor Massey Ferguson 9S - ovládací prvky v interiéruS řadou MF 9S zavádí Massey Ferguson také novou úroveň automatizace. MF AutoTurn, na přání s funkcí MF Guide, automaticky nasměruje traktor na další řádek.

S AutoHeadland lze také automaticky spustit a zastavit dvě sekvence na souvrati podle GPS polohy traktoru. GPS přijímač Trimble, který standardně poskytuje přesnost lepší než 1 m, nejen zlepšuje opakovatelnou přesnost, ale také zbavuje řidiče opakujících se úkolů.

Tento plně automatizovaný balíček zvyšuje produktivitu a přesnost, snižuje zhutňování půdy na souvrati, ale také snižuje spotřebu paliva a zároveň zmenšuje únavu.

Jednotka Datatronic 5 a volitelné dotykové obrazovky Fieldstar 5, které jsou standardně vybaveny telemetrií MF Guide, MF TaskDoc a MF Connect, usnadňují chytré zemědělství s volitelným MF Section Control a MF Rate Control pro další zvýšení efektivity.

Optimální automatický provoz

Pro maximální automatizaci je řada MF 9S k dispozici s funkcí TIM (řízení nářadí traktoru) dodávanou na přání. Tento pokročilý systém na bázi ISOBUS poskytuje automatické řízení elektronických funkcí traktoru podle provozu a požadavků nářadí.

Umožňuje, aby nářadí kompatibilní s TIM ISOBUS řídilo a ovládalo funkce traktoru, jako je pojezdová rychlost a hydraulika, což zlepšuje výkon a kvalitu práce i komfort a zároveň snižuje náklady a únavu řidiče.

Ochrana půdy a nižší spotřeba paliva

Traktor Massey Ferguson 9S přímo v terénu na poliVšechny traktory MF 9S jsou vybaveny novým systémem centrálního huštění pneumatik (CTIS) od Massey Ferguson. Ovládá se pomocí jednotky Datatronic 5 nebo Fieldstar 5 a rychle upravuje tlak, aby se snížilo zhutnění a byla dosažena optimální trakce.

S použitím dvojitého kompresoru s kapacitou 650 litrů za minutu trvá zvýšení tlaku u typické sady pneumatik VF 710/75R42 + VF 620/75R30 z 0,8 baru na 1,6 baru pouhé čtyři minuty.

Je dokázáno, že CTIS snižuje spotřebu paliva o 10 % až 15 % a také snižuje zhutnění tím, že umožňuje až o 150 % větší stopu. Současně může systém zvýšit trakci a omezit zbytečné opotřebení pneumatik.

Standardní převodovka Dyna-VT

Všechny traktory MF 9S jsou standardně dodávány s proslulou převodovkou Dyna-VT s plynule proměnným převodovým poměrem od Massey Ferguson s novým řízením výkonu pro vyšší točivý moment a výkon. Ta má oddělenou nádrž hydraulického oleje, aby se eliminovalo jakékoli riziko kontaminace a prodloužila životnost, což je zvláště užitečné při provozu vozového parku traktorů.Vysoce účinná hydraulická soustava zvládne i nejnáročnější nářadí

Traktory řady MF 9S využívají vylepšenou ECO hydraulickou soustavu. Poskytuje 205 litrů za minutu při pouhých 1 650 1/min nebo 270 litrů za minutu při 1 850 1/min, což pomáhá šetřit palivo a snižuje hladinu hluku. Olej je dodáván hydrogenerátorem s otevřeným středem a s uzavřeným středem, s hydrogenerátorem vyhrazeným pro řídicí ventily.

Nový duální hydrogenerátor s uzavřeným středem, který dodává 340 litrů za minutu při 1650 1/min nebo 400 litrů za minutu při 1850 1/min, je k dispozici se šesti ventily vnějšího okruhu. Jeden hydrogenerátor dodává kontinuální průtok do tří ventilů, zatímco druhý zajišťuje proměnný průtok do dalších tří a stará se o vedlejší okruhy, jako je řízení.

Nová konfigurace se šesti ventily umožňuje použití ventilu v přípojce ¾” pro zajištění průtoku 170 litrů za minutu, zatímco dalších pět dodává 140 litrů za minutu. Pro snadné odpojení jsou všechny ventily vybaveny dekompresními páčkami.

Nádrž hydraulického oleje s větším objemem poskytuje 101 litrů volné kapacity oleje pro napájení složitého nářadí. Pro manipulaci s těžším nářadím je k dispozici nová možnost hydraulické horní vzpěry s větším pístem o průměru 120 mm, který zvyšuje zdvihací sílu na 20 t.

Nový, jednoduchý přední závěs s nosností 5 t, připojený k prvnímu zadnímu ventilu vnějšího okruhu, poskytuje dostupnou možnost pro ty, kteří nepotřebují přední hydraulické přípojky. K dispozici jsou konfigurace s nezávislými ventily a nabízejí až dvě přední řady, beztlakou vratnou větev a zásuvku ISOBUS.

Traktor Massey Ferguson 9S při transportu po místní komunikaci

Univerzální design

Traktory MF 9S, postavené s rozvorem 3,1 m, kombinují výjimečnou stabilitu s obratností. S hmotností od pouhých 10 900 kg nabízí MF 9S.425 nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě pouhých 25,4 kg/hp, což posiluje výkonnost.

Nízká hmotnost zvyšuje užitečné zatížení a zvyšuje spotřebu paliva (1 t hmotnosti navíc zvyšuje spotřebu při přepravě o 1 litr za hodinu), ale pro těžké tahové práce a vyšší trakci lze traktory zatížit až 18 500 kg, což poskytuje poměr výkonu a hmotnosti až 64,9 kg/hp u nejmenšího modelu.

Dalším zvýšením výkonu na poli a při přepravě je vynikající celková hmotnost vozidla (GVW) 16 t při 50 km/h, což je o 1 t více než u MF 8700 S, a celková kombinovaná hmotnost (GCW) až 50 t (v závislosti na trhu).

Nová odpružená přední náprava poskytuje v závislosti na pneumatikách poloměr otáčení pouhých 5,75 m. Větší průměr osy zadní nápravy 125 mm umožňuje přenos větší síly na půdu a umožňuje větší zatížení.

Nová náprava také rozšiřuje výběr kol a pneumatik, přičemž řada montovaná z výroby obsahuje Michelin EvoBib a pneumatiky s velkým průměrem, jako je 2,18 m, VF 750/70R44, které zvyšují trakci a snižují zhutnění půdy. Ve spojení s možností CTIS a nízkou hmotností MF 9S dále minimalizuje tlak na půdu, takže je ideální pro přípravu půdy a setí.