Secí stroje

Název secích strojů ESPRO vychází z kombinace dvou anglických slov, která vystihují základní charakteristiku těchto strojů: ES je ze slova "speed" ("rychlost") a PRO ze slova "professional" ("profesionální"). Vývoj a testování secích strojů ESPRO trvaly přibližně 2 roky a během té doby byly osety a obdělány tisíce hektarů po celé Evropě. V České republice probíhalo testování ve druhé polovině roku 2014 u dvou zemědělských podniků ve středních a jižních Čechách.

Výhody secích strojů KUHN ESPRO

  • Pěchovací válec těchto secích strojů má díky offsetovému uložení jednotlivých kol velmi nízký valivý odpor a tedy i malé požadavky na tahový výkon.
  • Součástí secích strojů je secí rám CROSSFLEX se dvěma řadami disků, který zajišťuje optimální přípravu výsevní drážky bez přítomnosti rostlinných zbytků. Slupice diskových botek jsou uloženy přes 4 polyurethanové válečky na speciálně profilovaném rámu. Díky tomuto provedení mají stroje konstantní přítlak za všech podmínek.
  • Můžete se těšit na komfortní ovládání z kabiny traktoru přes ISOBUS terminály. Nabízíme vám ISOBUS terminál CCI 200 a ISOKUHN terminál VT 50.
  • Secí stroje KUHN zajišťují dokonalé setí až na okraj pole, a to díky automatickému souvraťovému managementu.
  • Pracovní hloubka secích strojů se nastavuje velmi snadno a rychle pomocí podložek na hydraulických válcích.

Nabízíme vám tyto secí stroje:

Nezávazná poptávka